Zestawy głośnikowe satelitarne

LOGOS DB

Obudowa typuBASS REFLEX
KonstrukcjaDwu drożna
Pasmo przenoszenia systemu33 Hz - 25 kHz
Środkowa częstotliwość graniczna2,2 kHz 12 dB/okt
Wysoko tonowa częstotliwość graniczna2,2 kHz 6 db /okt
Moc znamionowa RMS100 Wat
Wymagania dotyczące wzmacniacza30 - 120 Wat
Skuteczność (2,83 V/1m)86 dB
Impedancja8 Ohm
Waga34 kg
Wymiary (wys. x szer. x gł.)1250 x 370 x 370 mm

Kiedy projektowaliśmy nasze głośniki, chcieliśmy stworzyć obudowę, która eliminuje większość niechcianych i szkodliwych zjawisk elektroakustycznych. W rezultacie opracowaliśmy jedną z najbardziej zaawansowanych technologii wytwarzania obudów z wykorzystaniem materiałów kompozytowych.

Ideą tej serii było odtworzenie w pełni trójwymiarowego dźwięku dzięki użyciu luster akustycznych. Dźwięk jest odtwarzany poziomo w 360 stopniach. W efekcie mamy kolumny, które oferują niewiarygodną głębię, przestrzeń i naturalne brzmienie instrumentów. Dużą zaletą tego typu zestawów jest bardzo łatwe rozmieszczenie w nietypowych pomieszczeniach czy salonach o różnych kształtach i uzyskanie naturalnej i dobrze zdefiniowanej głębi obrazu muzycznego. Warto podkreślić, że słuchacz nie musi siedzieć centralnie, między lewą a prawą kolumną. Logos DBVentrisJest niewiele zestawów głośnikowych na świecie, które mogłyby konkurować z takim systemem głośnikowym, składającym się z satelit omnipolarnych wraz z jednym lub dwoma subwooferami. System z niskimi rejestrami odtwarzanej muzyki doskonale oddaje wielkość obrazu sceny muzycznej z niesamowicie naturalnym kolorytem poszczególnych instrumentów.

Rozmieszczenie aktywnego subwoofera czy subwooferów jest też z bardzo dużą tolerancją swobody w stosunku do systemu satelitarnego i ta odległość wynosi dla głośników LOGOS DB cztery metry.

W konstrukcji zestawu LOGOS DB użyliśmy głośnika nisko-średniotonowego ceramicznego, w którym niskie częstotliwości zostały odcięte na 70 Hz 24 dB/okt (aby zabezpieczyć mocowo głośnik i zminimalizować zniekształcenia przy dużych mocach) oraz głośnika wysokotonowego z membraną z tytanu. Elementy do zwrotnic, jak i przewody wewnętrzne zostały dobrane sonicznie, pochodzą od renomowanych producentów komponentów RLC. System zaadresowany jest do pokojów od 20 do 70 m2.

Adres :

AUDIO ART TECHNOLOGY 
ul.Pocztowa 6
59-220 Legnica
Polska

Kontakt :

tel. +48 792 018 532

email :audioarttechnology@wp.pl