Zestawy głośnikowe satelitarne

LOGOS DB

Obudowa typuBASS REFLEX
KonstrukcjaDwu drożna
Pasmo przenoszenia systemu33 Hz - 25 kHz
Środkowa częstotliwość graniczna2,2 kHz 12 dB/okt
Wysoko tonowa częstotliwość graniczna2,2 kHz 6 db /okt
Moc znamionowa RMS100 Wat
Wymagania dotyczące wzmacniacza30 - 120 Wat
Skuteczność (2,83 V/1m)86 dB
Impedancja8 Ohm
Waga34 kg
Wymiary (wys. x szer. x gł.)1250 x 370 x 370 mm

Kiedy projektowaliśmy nasze głośniki, chcieliśmy stworzyć obudowę, która eliminuje większość niechcianych i szkodliwych zjawisk elektroakustycznych. W rezultacie opracowaliśmy jedną z najbardziej zaawansowanych technologii wytwarzania obudów z wykorzystaniem materiałów kompozytowych.

Ideą tej serii było odtworzenie w pełni trójwymiarowego dźwięku dzięki użyciu luster akustycznych. Dźwięk jest odtwarzany poziomo w 360 stopniach. W efekcie mamy kolumny, które oferują niewiarygodną głębię, przestrzeń i naturalne brzmienie instrumentów. Dużą zaletą tego typu zestawów jest bardzo łatwe rozmieszczenie w nietypowych pomieszczeniach czy salonach o różnych kształtach i uzyskanie naturalnej i dobrze zdefiniowanej głębi obrazu muzycznego. Warto podkreślić, że słuchacz nie musi siedzieć centralnie, między lewą a prawą kolumną. Logos DBVentrisJest niewiele zestawów głośnikowych na świecie, które mogłyby konkurować z takim systemem głośnikowym, składającym się z satelit omnipolarnych wraz z jednym lub dwoma subwooferami. System z niskimi rejestrami odtwarzanej muzyki doskonale oddaje wielkość obrazu sceny muzycznej z niesamowicie naturalnym kolorytem poszczególnych instrumentów.

Rozmieszczenie aktywnego subwoofera czy subwooferów jest też z bardzo dużą tolerancją swobody w stosunku do systemu satelitarnego i ta odległość wynosi dla głośników LOGOS DB cztery metry.

W konstrukcji zestawu LOGOS DB użyliśmy głośnika nisko-średniotonowego ceramicznego, w którym niskie częstotliwości zostały odcięte na 70 Hz 24 dB/okt (aby zabezpieczyć mocowo głośnik i zminimalizować zniekształcenia przy dużych mocach) oraz głośnika wysokotonowego z membraną z tytanu. Elementy do zwrotnic, jak i przewody wewnętrzne zostały dobrane sonicznie, pochodzą od renomowanych producentów komponentów RLC. System zaadresowany jest do pokojów od 20 do 70 m2.

VENTRIS

Konstrukcja Dwu drożna obudowa typu VARIOVENT
Pasmo przenoszenia50 Hz - 25 kHz
Środkowa częstotliwość graniczna2,2 kHz 12 dB/okt
Wysoko tonowa częstotliwość graniczna2,2 kHz 6 db/okt
Moc znamionowa RMS200 Wat
Wymagania dotyczące wzmacniacza40 - 220 Wat
Skuteczność (2,83 V/1m) 91 dB
Impedancja8 Ohm
Waga34 kg
Wymiary (wys. x szer. x gł.)1250 x 370 x 370 mm

Rozmieszczenie aktywnego subwoofera czy subwooferów jest też z bardzo dużą tolerancją swobody w stosunku do systemu satelitarnego i ta odległość wynosi dla głośników VENTRIS sześć metrów.

W konstrukcji zestawu VENTRIS użyliśmy głośnika nisko-średniotonowego dużej mocy i większej efektywności z membraną wykonaną z celulozy. W tym projekcie zestaw głośnikowy gra całym pasmem akustycznym bez filtracji odcinającej niskie częstotliwości głośnika. Pasmo wysokotonowe jest obsługiwane przez ten sam głośnik wysokotonowy, który występuje w naszych konstrukcjach z membraną wykonaną z tytanu. Elementy do zwrotnic, jak i przewody wewnętrzne zostały dobrane sonicznie, pochodzą od renomowanych producentów komponentów RLC. System zaadresowany jest do pokojów od 20 do 100 m2.

Adres :

AUDIO ART TECHNOLOGY 
ul.Pocztowa 6
59-220 Legnica
Polska

Kontakt :

tel. +48 792 018 532

email :audioarttechnology@wp.pl